Board of Education

  1. Linda Church

    Term Expires: June 2021

  2. Derek Henderson

    Term Expires: June 2020

  3. Adam Moseley

    Term Expires: June 2017

  4. John Myrick

    Term Expires: June 2019

  5. Ty Quarles

    Term Expires: June 2018

Overview


The Alabaster City School Board of Education has five members appointed by the Alabaster City Council to staggered five year terms.

For More Information


For more information about Alabaster City Schools, please visit the Alabaster City Schools website.